Academiejaar
2024-25
Komt voor in:
- Graduaat logies-, restaurant- en cateringmanagement, trajectschijf 1
Dit is een enkelvoudig opleidingsonderdeel.
Studieomvang:
3 studiepunten
Co-titularis(sen): Coraj Rudina
Onderwijstalen: Frans
Kalender: Semester 1
Dit opleidingsonderdeel wordt gequoteerd op 20 (tot op een geheel getal).
Volgtijdelijkheid
Op dit opleidingsonderdeel is er geen volgtijdelijkheid van toepassing.
Tweede examenkans: wel mogelijk.
Tolereerbaarheid: Dit opleidingsonderdeel komt in aanmerking voor tolerantie onder de voorwaarden van de opleiding waarvoor je bent ingeschreven.
Totale studietijd: 78,00 uren
Korte omschrijving
Het olod Taal- & communicatievaardigheid: Frans I behandelt het gepast en respectvol communiceren in het Frans in standaardsituaties in de logies-, restaurant- en cateringsector.
Het olod Taal- & communicatievaardigheid: Frans I bereidt voor op het uitoefenen van functies in de logies-, restaurant- en cateringsector die een zekere vaardigheid in het Frans vereisen in standaardsituaties, alsook op het olod Taal- & communicatievaardigheid: Frans II, dat een uitgebreidere kennis van het Frans vereist.
OLR-Leerdoelen (lijst)
Je communiceert vanuit een hospitality grondhouding, zowel schriftelijk als mondeling, met aandacht voor de diverse en meertalige werkcontext.
| Je ontvangt klanten op een professionele manier in het Frans in een algemene context. |
| Je ontvangt klanten op een professionele manier in het Frans aan de receptie van het hotel (klanten met én zonder reservatie). |
| Je legt aan de klant uit over welke diensten en faciliteiten het hotel/de hotelkamer beschikt. |
| Je helpt klanten op een profesionele manier in het Frans bij de reservatie van een tafel in het restaurant. |
| Je helpt klanten op een profesionele manier in het Frans bij de boeking van een hotelkamer, via telefoon en online. |
| Je kent het antwoord op een aantal eenvoudige vragen mbt de Franse cultuur (Nationale Feestdag, gastronomische specialiteiten, maaltijden). |
| Je communiceert, zowel mondeling als schriftelijk, op een hoffelijke en respectvolle manier met hotelgasten. |
Studiematerialen (lijst)
(Cursus)materiaal op de elektronische leeromgeving Digitap.Verplicht
BienvenueVerplicht
Taalsoftware eXplioVerplichtStudiematerialen (tekst): Verplicht
Sophie Corbeau, Chantal Dubois, Jean-Luc Penfornis, Laurent Semichon (2013). Hôtellerie-restauration.com - Livre de l'élève + DVD Rom - 2ème édition. Uitgever: Clé international ISBN : 978-2-09-038046-0
Cursus samengesteld door de lectoren
Toetsing (lijst)
Evaluatie(s) voor de eerste examenkans
| Moment | Vorm | % | Opmerking |
| Eerste examenperiode | Kennis- en inzichtstoets permanent tijdens de lesweken (Permanente evaluatie) | 50,00 | |
| Eerste examenperiode | Vaardigheidstoets in de examenreeks | 50,00 | |
Evaluatie(s) voor de tweede examenkans
| Moment | Vorm | % | Opmerking |
| Tweede examenperiode | Kennis- en inzichtstoets in de examenreeks | 50,00 | |
| Tweede examenperiode | Vaardigheidstoets in de examenreeks | 50,00 | |
Toetsing (tekst)
De totale examentijd bestaat uit de voorziene tijd plus ¼ extra examentijd voor alle studenten. De extra examentijd als individuele aanpassing is hierbij dus reeds inbegrepen.