Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen
Media, Design en IT
Redactie 1: Audio/Video34021/3380/2425/1/95
Studiegids

Redactie 1: Audio/Video

34021/3380/2425/1/95
Academiejaar 2024-25
Komt voor in:
  • Bachelor in de journalistiek, trajectschijf 1
Dit is een enkelvoudig opleidingsonderdeel.
Studieomvang: 6 studiepunten
Men kan dit opleidingsonderdeel niet volgen binnen een
  • examencontract (met het oog op het behalen van een creditbewijs).
  • examencontract (met het oog op het behalen van een diploma).
Co-titularis(sen): Allard Nathalie, Crols Bram
Onderwijstalen: Nederlands
Kalender: Semester 2
Dit opleidingsonderdeel wordt gequoteerd op 20 (tot op een geheel getal).
Mogelijke grensdata voor leerkrediet: 15.03.2025 (2de semester)
Tweede examenkans: wel mogelijk.
Delibereerbaarheid/tolereerbaarheid: Dit opleidingsonderdeel komt in aanmerking voor deliberatie/tolerantie onder de voorwaarden van de opleiding waarvoor je bent ingeschreven.
Totale studietijd: 156,00 uren

Volgtijdelijkheid

Op dit opleidingsonderdeel is er geen volgtijdelijkheid van toepassing.

Korte omschrijving

Storytelling: je zet de eerste stappen in het maken van een journalistiek verhaal in het medium video en audio; de klassieke formats zoals het nieuwsbericht zijn het ankermodel in (voice-over) tekst, beeldkeuze, filmen, audio-registratie, montage. Dit alles resulteert binnen de opdrachten in verschillende vormen met en zonder quote.

Schrijven voor AV: Je maakt een eenvoudig en kort nieuwsbericht voor radio en/of televisie op basis van een persbericht. Je bekwaamt je in de andere formats op basis van de opdrachten.

OLR-Leerdoelen (lijst)

Vlotte, foutloze, goed gestructureerde (publiceerbare/bruikbare) Nederlandstalige journalistieke formats (producten) maken waarbij de inhoud, de opbouw, het volume en de toon van het eindproduct passen bij het medium (print/tv/radio/web) en de doelgroep.
Je maakt een eenvoudig en kort nieuwsbericht voor radio en/of televisie op basis van een persbericht.
Je brengt een eenvoudig informatief item in een korte radio- uitzending.
Je gebruikt voice-over en adequate quotes op elementair niveau.

Leerinhoud

Opbouw en invalshoeken in nieuwsberichten, met observatie en analyse van nieuwsberichten van studenten en/of uit professionele media.

Video (groeps- en individueel werk)

  • doorlezer (met eigen voice-over)
  • quotes uit video-interview
  • scène opbouw
  • reportage met interview quotes en voice-over

Audio (groeps- en individueel werk)

  • geschreven/gesproken nieuwsbericht al dan niet op basis van persberichten
  • andere audio en woorditems met en zonder quotes

Schrijven voor AV: Je maakt een eenvoudig en kort nieuwsbericht voor radio en/of televisie op basis van een persbericht. Je bekwaamt je in andere formats op basis van de opdrachten.

Studiematerialen (lijst)

StudiewijzerVerplicht
How to story. Storytelling voor JournalistenVerplicht
  • Auteur: Tim Verheyden, Tom Runes
Schrijven voor radio en tvVerplicht
  • Auteur: Patrick pelgrims
Online leermateriaal op DigitapVerplicht

Onderwijsorganisatie

Werkvormen
Hoor- en/of werkcolleges30,00 uren
  • Duur: Semester
Practicum en/of oefeningen60,00 uren
Werktijd buiten de contacturen66,00 uren

Toetsing (lijst)

Evaluatie(s) voor de eerste examenkans
MomentVorm%Opmerking
Eerste examenperiodeVaardigheidstoets in de examenreeks25,00Schrijven voor AV
Taken en hun cijfergewicht, zie de Studiewijzer op Digitap.
Eerste examenperiodeVaardigheidstoets permanent tijdens de lesweken (Permanente evaluatie)75,00storytelling
Evaluatie(s) voor de tweede examenkans
MomentVorm%Opmerking
Tweede examenperiodeVaardigheidstoets in de examenreeks75,00storytelling
Tweede examenperiodeVaardigheidstoets in de examenreeks25,00Schrijven voor AV

Toetsing (tekst)

De deelexamens van dit opleidingsonderdeel worden geclusterd in volgende deelevaluaties:
75% Storytelling
25% Schrijven voor AV
Als de student in de eerste examenperiode voor dit opleidingsonderdeel als geheel niet slaagt, wordt het cijfer van de deelevaluatie waarvoor de student minstens 10 op 20 behaalde, overgedragen naar de tweede examenperiode waardoor de deelexamens van die deelevaluatie dus niet kunnen worden hernomen. Van de deelevaluatie waarvoor de student in de eerste examenperiode minder dan 10 op 20 behaalde, worden de deelexamens hernomen in de tweede examenperiode.

Mbt inhalen van permanente evaluatie tijdens de lessen geldt: je kan slechts één (deel)examen per opleidingsonderdeel inhalen en daarvoor éénmaal een dergelijke afspraak maken. Ben je op die afspraak voor het inhaalexamen ook afwezig, dan kan je het (deel)examen niet meer inhalen.