Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen
Media, Design en IT
International Multidisciplinary Lab 38187/3376/2425/1/50
Studiegids

International Multidisciplinary Lab

38187/3376/2425/1/50
Academiejaar 2024-25
Komt voor in:
  • Bachelor in de grafische en digitale media, trajectschijf 3
In andere opleidingen:
  • Bachelor in de grafische en digitale media als International Multidisciplinary Lab_GDM
Dit is een enkelvoudig opleidingsonderdeel.
Studieomvang: 6 studiepunten
Men kan dit opleidingsonderdeel niet volgen binnen een
  • creditcontract.
  • examencontract (met het oog op het behalen van een creditbewijs).
  • examencontract (met het oog op het behalen van een diploma).
Titularis: Listhaeghe Erwin (eng)
Andere co-titularis(sen): Baert Jonas (eng), Debeuf Ann (eng), De Bie Marijke, De Clerck Lies, Druyts Stijn (eng), Goedemé Lien (eng), Gombeer Wim (nld,eng), Hendrickx Sanne, Peeters Andreas (eng), Stoops Tim (eng), Van Camp Serge (eng), Yperzeele Saskia (eng)
Onderwijstalen: Engels, Nederlands
Kalender: Semester 2
Dit opleidingsonderdeel wordt gequoteerd op 20 (tot op een geheel getal).
Mogelijke grensdata voor leerkrediet: 15.03.2025 (2de semester)
Tweede examenkans: wel mogelijk.
Delibereerbaarheid/tolereerbaarheid: Dit opleidingsonderdeel komt in aanmerking voor deliberatie/tolerantie onder de voorwaarden van de opleiding waarvoor je bent ingeschreven.
Totale studietijd: 156,00 uren

Volgtijdelijkheid

Op dit opleidingsonderdeel is er geen volgtijdelijkheid van toepassing.

Korte omschrijving

Je werkt met je teamgenoten gedurende twee intensieve weken aan een project dat de adrenaline naar een topniveau drijft. Dit project zal worden gebrieft, begeleid en beoordeeld door internationale gastdocenten en kan in samenwerking gebeuren met buitenlandse studenten.

OLR-Leerdoelen (lijst)

Understand
Je onderzoekt samen, over de grenzen van disciplines en nationaliteiten heen, een complex of intercultureel ontwerpvraagstuk.
Explore
Je versterkt elkaar in het genereren van uitéénlopende ideeën vanuit verschillende disciplines en invalshoeken.
Materialize
Je vertaalt het idee naar een innovatieve en/of duurzame oplossing waarbij elk teamlid een volwaardige bijdrage levert.
Professionaliseren
Je geeft op professionele wijze feedback aan peers.
Communiceren
Je vormt een idee of concept om tot een sterke (Engelstalige) presentatie waarbij je vlot alle stakeholders mee neemt in je verhaal.
Samenwerken
Je werkt samen op een inclusieve en interdisciplinaire wijze.

Leerinhoud

Je werkt in multidisciplinaire teams (met studenten uit verschillende labs, opleidingen en evt. buitenlandse studenten) gedurende twee intensieve weken samen aan een casestudy die wordt gebrieft, begeleid en beoordeeld door (internationale) gastdocenten. Deze conceptuele projecten zijn gerelateerd aan de professionele achtergrond van de gastdocenten, of vertrekken vanuit een centraal thema. In deze setting word je uitgedaagd om los te denken van traditionele beperkingen en ondervind je de toegevoegde waarde van discussies met collega's, lectoren en gastdocenten.

Vooraleer je op stage vertrekt coachen we jou voor een laatste keer in die professionele vaardigheden die op de werkvloer een wereld van verschil kunnen maken:

  • projectplanning, uitzetten van doelen en deadlines, vergaderen, verslaggeving, projectbijsturing, tijdsbewaking en -registratie…
  • verschillende rollen aannemen in een multidisciplinair team  (waar liggen jouw sterktes?)
  • constructieve feedback geven in een teamwork
  • motiveren en aansturen van anderen
  • vertrouwen hebben in teamgenoten
  • ...

Studiematerialen (tekst): Verplicht

  • Online leermateriaal op Digitap
  • Studiewijzer
  • Adobe Creative Cloud
  • LinkedIn Learning
  • Diverse mediabronnen
  • Binnen dit opleidingsonderdeel is er nog een bijkomende kost mogelijk voor een museum-, beurs- of eventbezoek met evt. vervoersonkosten, digitale prints en tekenmateriaal.

Onderwijsorganisatie

Werkvormen
Vormen van groepsleren48,00 uren
Werktijd buiten de contacturen108,00 uren

Toetsing (lijst)

Evaluatie(s) voor beide examenkansen, niet herhaalbaar in tweede examenkans
MomentVorm%Opmerking
Eerste examenperiodeProjectopdracht100,00o.w.v. het multidisciplinair groepswerk, is de organisatie van een tweede examenkans onmogelijk.

Toetsing (tekst)

Verplichte aanwezigheid: Jouw aanwezigheid is noodzakelijk tijdens de lesactiviteit om de beoogde leerdoelen te bereiken.

Voor de voorwaarden voor het inhalen van een afwezigheid op een (deel)examen binnen en buiten de examenreeksen: zie het onderwijs- en examenreglement.

Buiten de examenreeks geldt aanvullend nog het volgende:

  • Niet elke evaluatieactiviteit kan ingehaald worden o.w.v. organisatorische of didactische redenen