Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen
Business en Recht
Special event management/136890/3528/2526/1/33
Studiegids

Special event management/1

36890/3528/2526/1/33
Academiejaar 2025-26
Komt voor in:
  • Bachelor in het hotelmanagement, trajectschijf 3
    Keuzeoptie:
    • Meeting & Events
Dit is een enkelvoudig opleidingsonderdeel.
Studieomvang: 3 studiepunten
Titularis: Jansen Dominique
Onderwijstalen: Nederlands
Kalender: Module 1
Dit opleidingsonderdeel wordt gequoteerd op 20 (tot op een geheel getal).
Mogelijke grensdata voor leerkrediet: 15.10.2025 (1ste module)
Tweede examenkans: wel mogelijk.
Delibereerbaarheid/tolereerbaarheid: Dit opleidingsonderdeel komt in aanmerking voor deliberatie/tolerantie onder de voorwaarden van de opleiding waarvoor je bent ingeschreven.

Volgtijdelijkheid

Op dit opleidingsonderdeel is er geen volgtijdelijkheid van toepassing.

Korte omschrijving

Tijdens dit opleidingsonderdeel wordt de info aangereikt door gastsprekers uit het werkveld (hoorcolleges en workshops).

Deze info heb je nodig om het geleerde toe te passen in een real life casus van een klant (zie toetsing). 

Indien je slaagt voor dit opleidingsonderdeel heb je voldoende basis om aan de slag te gaan bij een evenementenkantoor of hotel in de meetings & events afdeling.



OLR-Leerdoelen (lijst)

Procesmatig/wetgeving
Je werkt een evenement uit met aandacht voor veiligheid en preventie.
Je tekent de volledige personeelsplanning uit voor een evenement, inclusief taakomschrijving en houdt hierbij rekening met alle parameters van dit evenement
Je stelt het chronologisch verloop op van de volledige organisatie van een evenement.
Projectmanagement/duurzaamheid
Je stelt een gedetailleerde offerte op voor een evenement en vertaalt die op een commerciƫle manier naar de klant.
Je vertaalt in een evenement op een creatieve manier de missie en verwachtingen van de klant

Leerinhoud

We gaan tijdens gastcolleges dieper in op de organisatie van special events.

Week 1 – Inleiding over special events (wat verstaan we onder een special event, waarom we ons concentreren op de B2B markt). Hoe komt een vraag voor een evenement terecht bij een evenementenkantoor, welke vragen stellen we bij een briefing, waar letten we op wanneer we pitchen bij een klant. Tijdens de eerste week wordt ook de groepsverdeling gemaakt en de eindopdracht wordt uitgelegd.
Week 2 – Tijdens week twee verdiepen we ons in het volledige landschap van aanbieders in de evenementenmarkt en de huidige trends voor evenementen (o.a. door stijgende aanvragen bij bepaalde leveranciers).
Week 3 – Tijdens week drie gaan we met een evenementlocatie kijken hoe zij een evenement aanpakken van A tot Z. Dit gaat van de offerte naar de klant, tot inroostering van personeel, inrichting van de locatie tot tips & tricks die nuttig zijn bij de organisatie van een zakelijk evenement.
Week 4 – Tijdens week drie werken we met een evenementenkantoor tijdens een evenementenspel aan de organisatie van een zakelijk event. De studenten denken creatief na over de opdracht, kiezen een locatie, animatie, catering, etc. aan de hand van de briefing, en maken hiervan een voorstel dat ze pitchen voor het kantoor.
Week 5 – Tijdens week vijf gaan de studenten tijdens de les aan de slag met de groepsopdracht. Ze hebben dan nog de tijd om te werken aan hun concept en budget en om hun pitch voor te bereiden. Bovendien kunnen ze dan vragen stellen en hun eventueel hun concept bijstellen waar nodig.
Week 6 – Tijdens de laatste les stellen de studenten hun eindopdracht voor aan de lector en het evenementenkantoor (week 1).

Als eindopdracht maak je met je groep een commercieel voorstel voor een evenement op basis van een real life casus van een klant. Aan het einde van de module heb je voldoende basis om aan de slag te gaan bij een evenementenkantoor of hotel in de meetings & events afdeling.

Studiematerialen (lijst)

Powerpoints op digitapVerplicht
Studiewijzer (beschikbaar via Digitap)Verplicht

Toetsing (lijst)

Evaluatie(s) voor de eerste examenkans
MomentVorm%Opmerking
Eerste examenperiodeProjectopdracht60,00Project in groep: studenten werken aan een eindproduct
Evaluatie(s) voor de tweede examenkans
MomentVorm%Opmerking
Tweede examenperiodeProjectopdracht60,00Individuele opdracht
Evaluatie(s) voor beide examenkansen, niet herhaalbaar in tweede examenkans
MomentVorm%Opmerking
Eerste examenperiodeProjectopdracht40,00Project in groep: studenten werken aan een gezamenlijk eindresultaat. Er is een verplichte deelname aan lessen (gastcolleges) en workshops. Bij ongewettigde afwezigheid worden maluspunten in rekening gebracht (zie studiewijzer voor meer info over de afspraken)

Toetsing (tekst)

Projectopdracht

  • De studenten krijgen als evenementenbureau een probleemsituatie (reële aanvraag) aangereikt uit het werkveld.
  • Vanuit gastcolleges wordt relevante informatie aangereikt die nodig is om de casus op te lossen.
  • De studenten gaan in groep projectmatig aan de slag gaan. De uitvoering spreidt zich over meerdere momenten. Het resultaat is het product van de acties tijdens meerdere momenten.

Studenten tonen hun competenties aan tijdens dit projectwerk.

De totale examentijd bestaat uit de voorziene tijd plus ¼ extra examentijd voor alle studenten. De extra examentijd als individuele aanpassing is hierbij dus reeds inbegrepen.