Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen
Business en Recht
De verzekeraar: beroepsverkenning_VZ_FT41099/3621/2627/1/35
Studiegids

De verzekeraar: beroepsverkenning_VZ_FT

41099/3621/2627/1/35
Academiejaar 2026-27
Komt voor in:
  • Graduaat verzekeringen, trajectschijf 1
In andere opleidingen:
  • Graduaat verzekeringen als De verzekeraar: beroepsverkenning_VZ
Dit is een enkelvoudig opleidingsonderdeel.
Studieomvang: 6 studiepunten
Men kan dit opleidingsonderdeel niet volgen binnen een
  • examencontract (met het oog op het behalen van een creditbewijs).
  • examencontract (met het oog op het behalen van een diploma).
Titularis: Veraart Reini
Andere co-titularis(sen): Frans Emilie
Onderwijstalen: Nederlands
Kalender: Semester 1
Dit opleidingsonderdeel wordt gequoteerd op 20 (tot op een geheel getal).
Tweede examenkans: wel mogelijk.
Tolereerbaarheid: Voor dit opleidingsonderdeel moet je slagen (wordt nooit getolereerd).
Totale studietijd: 156,00 uren

Volgtijdelijkheid

Op dit opleidingsonderdeel is er geen volgtijdelijkheid van toepassing.

Korte omschrijving

Tijdens De verzekeraar: beroepsverkenning maak je op een praktijkgerichte manier kennis met de verzekeringssector. Je verdiept je in de werking van de sector en ontwikkelt tegelijkertijd de professionele vaardigheden en inzichten die die toepasbaar zijn in de praktijk.
Je verdiept je in verschillende aspecten van de verzekeringssector, zoals de werking van verzekeringsmaatschappijen, de diverse verzekeringsproducten en -diensten die worden aangeboden, en de rol van de verzekeringsmakelaar. Er zal ook aandacht worden besteed aan relevante wet- en regelgeving binnen de verzekeringsbranche.
Je leert over de taken en verantwoordelijkheden van professionals in de verzekeringssector en krijgt inzicht in de dagelijkse werkzaamheden en uitdagingen waarmee zij te maken krijgen. Dit wordt bereikt door middel van lezingen, case studies en ook door het uitnodigen van gastsprekers uit de sector.
Verder spelen ook de ontwikkeling van soft skills en professionele communicatie een grote rol tijdens De verzekeraar: beroepsverkenning. Je leert een professioneel CV en motivatiebrief op te stellen en bereid jezelf voor op je eerste sollicitatiegesprek.

OLR-Leerdoelen

OLR 05 Je communiceert efficiƫnt, respectvol, klantgericht en met aandacht voor diversiteit.
Je stelt professionele sollicitatiedocumenten op.
Je communiceert professioneel in de mondelinge en schriftelijke Nederlandse taal op gebied van spelling, grammatica en stijl.
Je past zowel een correcte interne als externe communicatie toe in zakelijke situaties.
Je voert een professioneel sollicitatiegesprek.
OLR 07 Je werkt oplossings- en doelgroepgericht bij de uitvoering van het eigen takenpakket.
Je lost een eenvoudige casestudy op betreffende een verzekeringsvraag.
OLR 08 Je plant en organiseert het eigen werk met oog voor kwaliteit en geeft mogelijke verbeterpunten door aan de leidinggevende.
Je verduidelijkt het takenpakket van een verzekeringsmedewerker.
OLR 09 Je toont je zelf kritisch, herkent je eigen leerbehoeften en blijft jezelf voortdurend ontwikkelen door de nieuwste ontwikkelingen en wetgeving in de verzekeringssector op te volgen.
Je beschrijft de rol van de betrokken partijen in de verzekeringssector.
Je gebruikt jouw waardenscanning bij de zoektocht naar een geschikte werkplek.
Je beschrijft het nut van een verzekeringsproduct.

Leerinhoud

Je maakt kennis met de verzekeringssector en krijgt inzicht in de verschillende aspecten van het werken in deze sector.

Aan de hand van lezingen, gastsprekers en het analyseren van cases zal je helemaal ondergedompeld worden in je toekomstige beroep.

Studiematerialen

Cursus (digitaal) leermateriaal op digitapVerplicht
  • Auteur: Lector
De verzekeraar: beroepsverkenningVerplicht
  • Auteur: Lector

Onderwijsorganisatie

Werkvormen
Hoor- en/of werkcolleges3,00 uren
Practicum en/of oefeningen3,00 uren
Werktijd buiten de contacturen150,00 uren

Toetsing

Evaluatie(s) voor de eerste examenkans
MomentVorm%Opmerking
Eerste examenperiodeKennis- en inzichtstoets in de examenreeks10,00Digitaal examen. Aanvullende instructies op Digitap en/of studiewijzer.
Eerste examenperiodeVaardigheidstoets in de examenreeks70,00Digitaal examen. Aanvullende instructies op Digitap en/of studiewijzer.
Evaluatie(s) voor de tweede examenkans
MomentVorm%Opmerking
Tweede examenperiodeKennis- en inzichtstoets in de examenreeks10,00Digitaal examen. Aanvullende instructies op Digitap en/of studiewijzer.
Tweede examenperiodeVaardigheidstoets in de examenreeks70,00Digitaal examen. Aanvullende instructies op Digitap en/of studiewijzer.
Evaluatie(s) voor beide examenkansen, niet herhaalbaar in tweede examenkans
MomentVorm%Opmerking
Eerste examenperiodeProjectopdracht20,00Bootcamp. Aanvullende instructies op Digitap en/of studiewijzer.