Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen
Media, Design en IT
Artificial intelligence project38492/3670/2627/1/03
Studiegids

Artificial intelligence project

38492/3670/2627/1/03
Academiejaar 2026-27
Komt voor in:
  • Bachelor in de toegepaste informatica, trajectschijf 2
    Afstudeerrichting:
    • Artificiële Intelligentie
Dit is een enkelvoudig opleidingsonderdeel.
Studieomvang: 9 studiepunten
Men kan dit opleidingsonderdeel niet volgen binnen een
  • examencontract (met het oog op het behalen van een creditbewijs).
  • examencontract (met het oog op het behalen van een diploma).
Titularis: Casteels Wim
Andere co-titularis(sen): Haddouchi Hassan
Onderwijstalen: Nederlands
Kalender: Semester 2
Dit opleidingsonderdeel wordt gequoteerd op 20 (tot op een geheel getal).
Mogelijke grensdata voor leerkrediet: 15.03.2027 (2de semester)
Tweede examenkans: niet mogelijk.
Delibereerbaarheid/tolereerbaarheid: Voor dit opleidingsonderdeel moet je slagen (wordt nooit gedelibereerd/getolereerd).
Totale studietijd: 234,00 uren

Volgtijdelijkheid

geslaagd of gedelibereerd/getolereerd voor Python OOP EN geslaagd of gedelibereerd/getolereerd voor ML Principles EN (simultaan te volgen met AI project analysis OF geslaagd voor Project analysis_U OF geslaagd voor Project analysis) EN binnen trajectschijf 1 al minstens 42 studiepunten afgewerkt hebben EN geslaagd of gedelibereerd/getolereerd voor Web programming EN geslaagd of gedelibereerd/getolereerd voor Mathematical foundations.

OLR-Leerdoelen

Adviseren
Formuleert verbeterpunten en adviseert over toekomstige mogelijkheden.
Analyseren
Interpreteert en verwerkt feedback van stakeholders in de oplossing.
Analyseert de nodige en beschikbare data voor de toepassing en zet een geschikte datapipeline op.
Selecteert, analyseert en evalueert bronnen kritisch op betrouwbaarheid, relevantie en actualiteit, en gebruikt deze op een correcte manier.
Beheren
Werkt installatieprocedures uit.
Deployt een werkende en gebruiksvriendelijke AI toepassing aan de hand van beschikbare technische tools en frameworks.
Communiceren
Communiceert mondeling efficiënt en effectief naar de stakeholders.
Rapporteert en documenteert schriftelijk efficiënt en effectief met een correct taalgebruik en aangepast aan de verschillende stakeholders.
Optimaliseren
Ontwerpt testen voor de ontwikkelde systemen en producten.
Voert testen uit op de ontwikkelde systemen en producten.
Professioneel handelen
Reflecteert kritisch op het eigen werk en handelen, en stuurt dit doelgericht bij om beoogde resultaten te behalen.
Projectmatig samenwerken
Hanteert de principes van projectopvolging en werkt iteratief.
Werkt constructief in een team samen binnen het project.
Realiseren
Traint een ML model op basis van de beschikbare data of identificeert een reeds beschikbaar model dat geschikt is voor de applicatie.

Leerinhoud

  • Werken in teamverband aan een AI project volgens projectmethodologie.
  • Samenwerken
  • Professioneel communiceren (schriftelijk en mondeling)
  • AI software development
  • Testen
  • Documenteren

Studiematerialen

StudiewijzerVerplicht
Online leermateriaal op DigitapVerplicht

Onderwijsorganisatie

Werkvormen
Vormen van groepsleren72,00 uren
Werktijd buiten de contacturen162,00 uren

Toetsing

Evaluatie(s) voor beide examenkansen, niet herhaalbaar in tweede examenkans
MomentVorm%Opmerking
Eerste examenperiodeProjectopdracht100,00

Toetsing (vervolg)

Verplichte aanwezigheid bij de onderwijsactiviteiten
Voor dit opleidingsonderdeel geldt dat je verplicht aanwezig moet zijn bij alle onderwijsactiviteiten. De leerdoelen van dit opleidingsonderdeel kunnen nl. enkel tijdens de onderwijsactiviteiten aangeleerd en verworven worden omwille van de vereiste interactie met de groep en/of lector.
Als je omwille van ziekte of een andere overmachtssituatie niet aanwezig kan zijn bij een onderwijsactiviteit, dan moet je je afwezigheid voorafgaand aan deze onderwijsactiviteit melden en vervolgens wettigen. Dit doe je via de volgende procedure. Enkel onder deze voorwaarden is je afwezigheid gewettigd:

  • je meldt je afwezigheid vóór de aanvang van de onderwijsactiviteit via de webmodule ‘Mijn afwezigheden’ in iBaMaFlex;
  • je wettigt je afwezigheid door een geldig medisch attest of het nodige bewijsmateriaal in geval van afwezigheid door een andere overmachtssituatie binnen de 2 kalenderdagen na de gemiste onderwijsactiviteit te bezorgen via ‘Mijn afwezigheden’ in iBaMaFlex. Deze termijn wordt verlengd tot de eerstvolgende werkdag als de 2de kalenderdag een zaterdag, zondag, feestdag of verlofdag is;
  • waarbij een religieuze feestdag enkel kan gelden als reden, indien je dit ten laatste op 15 oktober – of bij inschrijving na 15 oktober ten laatste 14 kalenderdagen na de inschrijving – hebt gemeld volgens de hiertoe gepaste procedure.

Er wordt een 0 op de deelexamens "projectopdracht” gegeven van zodra de student een tweede keer ongewettigd afwezig is op semesterbasis.


Het cijfer van ‘Projectopdracht’ wordt tijdens de eindverdediging vastgelegd met een jury van vakexperten. Zonder deelname aan de eindverdediging krijgt de student een 0 voor dit examenonderdeel.

Afwezigheid (deel)examen
Voor de voorwaarden voor het inhalen van een afwezigheid op een (deel)examen binnen en buiten de examenreeksen: zie het onderwijs- en examenreglement.
Buiten de examenreeks geldt aanvullend nog het volgende:
• Niet elke evaluatieactiviteit kan ingehaald worden o.w.v. organisatorische of didactische redenen.